24-25.10. Jesienno-zimowe sprzątanie

W tym roku frekwencja w czasie prac przy porządkowaniu klubowego inwentarza była znacznie mniejsza niż rok temu. W sobotę pracowało 9-cioro dorosłych, w niedzielę 5-ciu. Mimo to, oprócz bieżących porządków udało się zrealizować kilka przedsięwzięć, które na dłużej powinny nam posłużyć. Są to:

  1. Przemieszczenie kilku łodzi wymagających dłuższych napraw z Głównego Hangaru do Laminarni, tym samym zagospodarowanie nowych obszarów dla laserowców i łodzi szkółkowych;
  2. Wielkie porządki w szafkach w Głównym Hangarze i Szatni;
  3. Ogrodnicze porządki na plaży i przy pomniku.

Prześwietlając z gratów  pomieszczenia, starymi i zniszczonymi rzeczami zapełniliśmy kolejny kontener śmieciowy. Wciągnęliśmy pod dach wszystkie łodzie. Pozostały do zimowego sklarowania jedynie pomosty.

Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przy porządkach pracowali. Dzięki ich pracy zabezpieczyliśmy klubowy sprzęt i przygotowaliśmy się do nowego sezonu, stopniowo dostosowując nasz klubowy obiekt oraz jego otoczenie do bieżących potrzeb i zadań.

Licząc na szersze zaangażowanie Klubowiczów w następnych inicjatywach, żeglarsko pozdrawiam,

Wasz Komandor Bogusław


 

Serdecznie zapraszam wszystkich na coroczne sprzątanie! Oprócz czyszczenia sprzętu  i porządków, będzie okazja do wprowadzenia zmian organizacyjnych w naszym klubowym obiekcie. Ubiegłoroczna akcja pokazała, że jesienna dobrze wykonana praca służyła nam od pierwszych wiosennych pływań, a nawet już w czasie jesiennych remontów. Kto pływał – proszę niech się włączy w tę inicjatywę. Rodziców proszę zabezpieczenie aprowizacyjne.

W sobotę 24.10. niektórzy z nas będą startować w regatach “O Błękitną Wstęgę Dzierżna” organizowanych przez Tawernę Kormorany, jednak porządki zaczniemy od rana. Po południu, w roboczych przerwach, posilać się będziemy przy grillu.

W niedzielę, ok. południa uroczyście opuścimy banderę, przypominając sobie dobre chwile tegorocznego sezonu.

Do zobaczenia!

Komandor Bogusław

Print Friendly, PDF & Email