Oferta sponsorska

Proponujemy Państwu promocję firmy, działalności oraz logotypów poprzez umieszczanie na łódkach, żaglach i obiektach sekcji żeglarskiej KW LOK Garland Gliwice nad jez. Dzierżno.

Reklamy lub logo firmy mogą być eksponowane na żaglach i łódkach klas regatowych: Optimist i Laser, samochodzie klubowym, ubraniach naszych zawodników oraz na terenie naszego ośrodka. Są to różne powierzchnie reklamowe w zależności od klasy regatowej i oczywiście od Państwa preferencji.

W sezonie 2016 nasz klub reprezentować będzie w zawodach Pucharu Polski 17  zawodników w klasach Optimist i Laser. Główne regaty do których będziemy się przygotowywać to: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Nasz klub powstał w 1948 roku i początkowo nazywał się Klub Morski Ligi Morskiej w Gliwicach. Kolejne zmiany polityczne w kraju doprowadziły do objęcia organizacyjnego klubu przez Ligę Przyjaciół Żołnierza, a następnie Ligę Obrony Kraju. Aktualnie klub działa jako: Klub Wodny Ligi Obrony Kraju z imieniem GARLAND przyjętym dla upamiętnienia marynarzy niszczyciela ORP GARLAND walczącego w II wojnie światowej.

Główna działalność  Klubu w latach 50 i początkach 60 to:
– promocja rozwoju szeroko rozumianych problemów morskich,
– szkolenie dla potrzeb Marynarki Wojennej RP ster motorzystów i sygnalistów,
– szkolenie żeglarskie i motorowodne.

W początkach lat 60 powstała sekcja żeglarstwa regatowego opartego na  jachtach klasy Snipe oraz nowo otrzymanych ze stoczni w Chojnicach jachtach klasy Finn. Liczne sukcesy sportowe wytyczyły nowy kierunek typowo sportowej działalności klubu. Lata 70 i 80 to szeroki rozwój klubowego żeglarstwa sportowego skierowanego nie tylko do młodzieży, ale również do najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej. Pozyskanie jachtów klasy Optimist, Cadet, OK’Dinghy, Europa i społeczne zaangażowanie instruktorów spowodowało, że działalność sportowa wraz ze szkoleniową stały się głównymi kierunkami  pracy klubowej skierowanej do dzieci i młodzieży.

Zmieniająca się sytuacja społeczno-polityczna w kraju doprowadziła do otwarcia granic, również dla polskiego żeglarstwa, umożliwiając starty reprezentantów klubu w międzynarodowych imprezach sportowych. Były to pierwsze starty w tak renomowanych regatach jak Goldener Opti, Kieler Woche w Niemczech, Youth SPA w Belgii oraz kolejne
regaty rangi Mistrzostw Europy i Świata m.in. w Hiszpanii, Norwegii, Francji i Polsce.

Należy podkreślić, że w całym opisanym okresie klub funkcjonował dzięki społecznemu zaangażowaniu działaczy, rodziców i zawodników, korzystając w bardzo ograniczonym zakresie ze wsparcia zewnętrznego. W tym czasie rozwinęła się inicjatywa budowy we własnym zakresie sprzętu pływającego i tak powstały własne konstrukcje „egzemplarze” jachtów klasy narodowej Omega oraz klas międzynarodowych Optimist i Europa.

Najważniejsze osiągnięcia naszych zawodników -uczestniczyliśmy w zawodach Mistrzostw Europy i Świata:

ME w klasie Europa Juniorów 1998 – Barcelona (El Masnou) – Hiszpania – Gracjan Miśków
ME w klasie Europa Juniorów 1999 – Tonsberg – Norwegia – Gracjan Misków
MŚ w klasie Laser Radial Juniorów 1999 – La Rochelle – Francja – Kamil Stęplowski
ME w klasie Laser Młodzieżowców 2001 – Puck – Polska – Kamil Stęplowski
ME w klasie Laser 4,7 2011 – Workum – Holandia – Magdalena Staniczek, Michał Sternal
ME w klasie Laser 4,7 2012 – Breitenbrunn – Austria – Mikołaj Benesiewicz, Michał Sternal, Maksymilian Habieda
MŚ i ME w klasie Laser 4,7 2013 – Balatonfured – Węgry – Mikołaj Benesiewicz, Michał Sternal, Maksymilian Habieda, Michał Tarasek
MŚ w klasie Laser 4,7 2018 – Gdynia – Polska – Olga Hanslik, Stanisław Podwojski, Tomasz Procek

Zdobywaliśmy medale Mistrzostw Polski:
Klasa Optimist – Kamil Stęplowski
Klasa Europa – Gracjan Miśków, Jerzy Sztyk
Klasa Laser 4,7 – Mikołaj Benesiewicz, Nina Łypaczewska, Piotr Hofman
Klasa Laser Radial – Kamil Stęplowski, Grzegorz Malitowski
Klasa Laser Standard – Michał Wądek

Zapraszamy do współpracy!

Dlaczego warto?
CSR zwiększa konkurencyjność regionów – raport PARP

Przegląd dobrych praktyk – publikacja PARP

Print Friendly, PDF & Email

Odsłony: 2113