III Dzierżno Cup już po.

III Dzierżno Cup już po.

W weekend od 2 do 3 października Klub Wodny Garland wraz z Śląskim Yacht Clubem zorganizował III edycję regat Dzierżno Cup pod patronatem Starosty powiatu gliwickiego nad jez. Dzierżno Duże, co było jednym z największych żeglarskich wydarzeń w tym sezonie na terenie województwa śląskiego ⛵⛵⛵ Jednocześnie te regaty były Mistrzostwami LOK i ostatnimi regatami kończącymi Południową Ligę Optimista i Lasera ⛵⛵⛵.

Jak na tak zacne wydarzenie przystało pogoda spisała się na medal było ciepło i słonecznie 👍👍👍.
Wiatr – 4-5 beauforta 👍👍👍
Żeglarsko – komplet 8 wyścigów w super warunkach wiatrowych 👍👍👍
Atmosfera – miło i sympatycznie a przede wszystkim bezpiecznie na wodzie i lądzie 👏👏👏👏👏👏

Wspomnijmy to jeszcze raz

Link do zdjęć: https://www.facebook.com/media/set?vanity=kwgarland&set=a.3428823174071263

Początek wpisu przeznaczamy dla naszych sponsorów, bez których nie udało by się zorganizować naszych regat: 👏👏

  • Starostwo Powiatowe Gliwice
  • Śląski Związek Żeglarski
  • Firma Ripper
  • Firma Opal
  • Firma Roca
  • Firma Splot
  • Piekarnia i Cukiernia Ziarenko

Serdeczne podziękowania kierujemy również do: 👏👏

  • Waldemar Dombek – Starosta powiatu gliwickiego
  • Radosław Śląski – v-ce Prezes PZŻ i Prezes SZŻ
  • Łukasz Waligóra – Prezes LOK w Katowicach
  • Grzegorz Kuźniak – Komandor SYC
  • członków i sympatyków klubu Garland i SYC, którzy przyczynili się do organizacji tych regat.


Wielkie podziękowania dla Foto Press:

  • TVT Telewizja
  • Joanna Łypaczewska
  • Artur Pralka
  • Marcin Niewiadomski
  • Robert Neuman “From The Sky”

Wracając do wyników sportowych:

III edycja Dzierżno Cup to wysoki poziom żeglarski w wymagających warunkach wystartowało w 4 grupach 111 dzieci i młodzieży. W podziale na grupy Laser 4.7: 26, Laser Radial: 18, Optymist: 17 + 50.

Wyniki prezentowały się następująco:

ILCA 4 Laser 4.7:

  1. miejsce POL 217130 Karolina Jałoszyńska KLUB ŻEGLARSKI NYSA
  2. miejsce POL 211879 Piotr Grabski Jacht Klub ZEFIR- DRAKKAR PORAJ
  3. miejsce POL 207349 Danuta Grudzień UKS Silesia Opty Chełm Śląski

ILCA 6 Laser Radial:

  1. miejsce POL 215781 Szymon Maruszczak Nauticus Yacht Club Olsztyn
  2. miejsce POL 216935 Hanna Koczar TS “Kuźnia” Rybnik
  3. miejsce POL 211312 Michał Gonciarz UKS POGORIA DĄBROWA GÓRN.

Optymist gr.A:

  1. miejsce POL 133 Wojtek Wójcik TS “Kuźnia” Rybnik
  2. miejsce POL 3624 Wiktoria Sajdak Stowarzyszenie Marina Poraj
  3. miejsce POL 1862 Michał Trzpis KW LOK “Garland” Gliwice

Optymist gr.B:

  1. miejsce POL 3487 Aleksander Szczepara UKS AKŻ Leszcz Kraków
  2. miejsce POL 3550 Kamila Maziarz KW LOK “Garland” Gliwice
  3. miejsce POL 1023 Gustaw Kowalski TS “Kuźnia” Rybnik


Szczegółowe wyniki regat III Dzierżno Cup dostępne na stronie: https://www.upwind24.pl/regatta/iii-dzierzno-cup-2021-2021


W Mistrzostwach LOK nasi zawodnicy zajęli prawie wszystkie miejsca na podium w 4 kategoriach: 👏👏👏
Klasa Laser Radial:
1 miejsce Karol Głąbik
2 miejsce Tomasz Procek
3 miejsce Piotr Hofman


Klasa Laser 4,7:
1 miejsce Kacper Kadłubowski
2 miejsce Maciej Kowalski
3 miejsce Maciej Malitowski


Klasa Optimist gr. A:
1 miejsce Michał Trzpis
2 miejsce Mateusz Kajanek
3 miejsce Paweł Kornke


Klasa Optimist gr. B:
1 miejsce Kamila Maziarz
2 miejsce Piotr Malitowski

W Południowej Lidze Optimist i Lasera 2021, nasi zawodnicy mogą być również bardzo zadowoleni, wiele miejsc na podium i wiele świetnych wyników indywidualnych pokazujących postęp naszych młodych żeglarzy 💪💪💪


Laser Radial mężczyzn:
1 miejsce Tomasz Procek


Laser 4,7 chłopcy:
2 miejsce Karol Rusin


Optimist gr. A chłopcy:
1 miejsce Michał Trzpis


Optimist gr. B dziewcząt:
1 miejsce Kamila Maziarz


Optimist gr. B chłopcy:
1 miejsce Piotr Malitowski
2 miejsce Miłosz Rubinkowski


Wielkie gratulacje dla zawodników, rodziców i trenerów 👏👏👏💪💪💪⛵⛵⛵.