IV Dzierżno CUP 2022

IV Dzierżno CUP 2022

Woda, słońce, deszcz, silny wiatr i słaby wiatr, co to? – żeglarstwo.

Rzeczyce, plaża, Garland Gliwice i Śląski Yacht Club co to? – Dzierżno CUP ⛵️⛵️⛵️

Za nami IV edycja regat o puchar Dzierżno Cup zaliczanych do Pucharu Polski w żeglarskich klasach Optimist oraz ILCA. W ciągu 2 dni na wodach jeziora Dzierżno Duże, rywalizowało 150 zawodników z 20 klubów z całej Polski ⛵️⛵️⛵️ Sędziom udało się przeprowadzić 7 wyścigów w dwa dni w zróżnicowanych , wymagających warunkach wiatrowych, dzięki czemu zawodnicy musieli się wykazać wszechstronnością w umiejętnościach żeglarskich 💪💪💪

Regaty IV Dzierżno Cup w tym roku przyciągnęły wielu bardzo dobrych zawodników co miało wpływ na wysoki poziom zawodów. Gościliśmy medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski w klasie Optimist i ILCA: Karolinę Jałoszyńską z klubu KŻ Nysa, Huberta Staronia z Klubu KŻ Horn Kraków, Piotra Malitowskiego z Klubu KW LOK Garland Gliwice, Wojciecha Wójcika z klubu TS Kuźnia Rybnik oraz wielu czołowych zawodników w obu klasach OPP i ILCA 💪💪💪

Wyniki klasa ILCA 6 kobiet:

1. Karolina Jałoszyńska KŻ Nysa

2. Wiktoria Harnasz TS Kuźnia Rybnik

3. Natalia Krysta UKS Wiking Zarzecze

Wyniki klasa ILCA 6 mężczyzn:

1. Michał Gonciarz UKS Pogoria Dąbrowa-Górnicza

2. Dominik Masłoń Stowarzyszenie Marina Poraj

3. Kamil Szlachetka KW LOK Garland Gliwice

Wyniki klasa ILCA 4 kobiet:

1. Weronika Folmer KST Elektryk Grudziąc

2. Kinga Szlachetka KW LOK Garland Gliwice

3. Patrycja Jałoszyńska KŻ Nysa

Wyniki klasa ILCA 4 mężczyzn:

1. Karol Gaj TS Kuźnia Rybnik

2. Michał Trzpis KW LOK Garland Gliwice\

3. Wojciech Wójcik TS Kuźnia Rybnik

Wyniki klasa OPP gr. A dziewcząt:

1. Kamila Maziarz KW LOK Garland Gliwice

2. Zofia Matyszkiewicz TS Kuźnia Rybnik

3. Nela Kasprzyk PKM LOK Poznań

Wyniki klasa OPP gr. A chłopców:

1. Aleksander Szczepara UKS AKŻ Leszcz Kraków

2. Hubert Staroń KŻ Horn Kraków

3. Igor Mazurkiewicz UKS AKŻ Leszcz Kraków

Wyniki klasa OPP gr B dziewcząt:

1. Nina Zajdel KŻHorn Kraków

2. Natalia Gąsienica-Wawrytko KS Wiaterni Nowy Targ

3. Lena Kasperczyk PKM LOK Poznań

Wyniki klasa OPP gr. B chłopcy:

1. Piotr Malitowski KW LOK Garland Gliwice

2. Jacopo Saglio UKS Żeglarz Wrocław

3. Michał Szota KŻ Nysa

Wyniki OPP gr. B dziewcząt do lat 9

1. Emilia Zoń KŻ Perkoz Zarzecze

2.Natalia Maciąg KŻ Horn Kraków

3. Maja Bochat TS Kuźnia Rybnik

Wyniki OPP gr. B chłopców do lat 9

1. Jan Zahuta UKS AKŻ Leszcz

2. Jan Rusnak UKS Żeglarz Wrocław

3. Stanisław Błoch PKM LOK Poznań

Regaty Dzierżno Cup zakończyły cykl regat Południowej Ligi Optimista i Lasera/ILCA w sezonie 2022 – relacja wkrótce 💪💪💪

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą organizację regat – rodzicom, członkom klubów SYC i Garland oraz sympatykom żeglarstwa 👏👏👏

Media:

Robert Neuman – https://we.tl/t-JFgD5Q62FQ

Marcin Niewiadomski – https://www.facebook.com/100001079327177/videos/2340335176140651/

Artur Pralka – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3335489900056582&type=3

Joanna Łypaczewska – https://www.facebook.com/media/set/?vanity=kwgarland&set=a.3728981684055409

Wspierali nas:

#StarostwoPowiatowewGliwicach

#ŚląskiZwiązekŻeglarski

#ŚląskiYachtClub

#GarlandGliwice

Sponsorzy:

– Starostwo Powiatowe w Gliwicach

– Śląski Związek Żeglarski

– Roca Polska

– Marco

– Zakład Produkcyjny SPLOT

– Pro-ELPyskowice

– Polting Foarm Gliwice

– Investa

– Piekarnia Ziarenko

– Design Barbara Szlachetka

Print Friendly, PDF & Email

Odsłony: 0