Mistrzostwa Świata Finn Masters

w tym roku odbywały się na Gardzie. To trudny akwen, gdzie w dni pogodne wieje miły, ale silny wiatr ok. 5 B. Tak było i tym razem. W regatach wzięło udział 355 finnistów z całego świata. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy startujące na 2 trasach: jednej północnej – przy  Torbole, drugiej niżej na wysokości  Malcesine. Odbyło się 7 wyścigów, a w tylko w jednym wiało 4B i mniej. Na warunki silnego wiatru nakładał się specyficzny układ jego kierunków i zmian, szczególnie w okolicy północnego końca jeziora, gdzie ustawiana była trasa, na której startowałem. Generalnie warunki  regat preferowały dużych, ciężkich zawodników, sprawnie żeglujących na silnych wiatrach i znających akwen. Regaty wygrał Hiszpan Rafael Truillo Villar, uczestnik 3 Olimpiad i srebrny medalista z Aten w 2004 roku. Polacy nie zajęli czołowych miejsc i chyba każdy z 11 polskich żeglarzy czuł niedosyt. Oto nasze miejsca: Włodek Radwaniecki 58, Marek Jarocki 78, Andre Skarka 101, Bogusław Nowakowski 139, Julisz Reichelt 199, Piotr Pajor 192, Jacek Binkowski 236, Piotr Rosiński 246, Jan Okulicz 291, Jan Kominek 306, Maciej Rozkrut 334. W pamięci zostały za to wspomnienia pięknego pływania we wspaniałej scenerii Gardy. W przyszłym roku regaty odbędą się na karaibskim Barbados, ale jak dotąd wyjazd deklaruje na razie tylko 1 z nas. Na rewanż za 2 lata w hiszpańskim Balis niedaleko Barcelony trzeba więc będzie poczekać.