Mistrzostwa Śląska Zakończone

W dniach 24 – 26 .09 2010 w Chełmie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Śląska w klasach OPP i LAS 4.7. Wystartowało 13 zawodników z naszego klubu, którzy dzielnie rywalizowali na wodzie. Najlepiej popłynął Damian Jaśkiewicz, który wywalczył złoto (LAS 4.7). Sukcesem może pochwalić się także Magda Staniczek, która w klasie dziewcząt (LAS 4.7) wywalczyła brązowy medal.

Pierwszego dnia regat, piękna słoneczna pogoda przywitała zawodników, dobry wiatr pozwolił na rozegranie planowanych biegów. Zawodnicy schodzili z wody gdy słońce było 2 rumby nad horyzontem, do pokoi zawitaliśmy już nocą.

Drugi dzień regat, to czas oczekiwania na wyścigi. Słaby i zmienny wiatr nie pozwolił na rozegranie wszystkich planowanych biegów. Po 5 wyścigach zawodnicy lasera w czołówce. Szykuje się piękna rywalizacja sportowa, a to z powodu małej różnicy punktowej pomiędzy 1 a 3 miejscem.

Trzeci dzień, to dzień dzielnie walczących … trenerów i seniorów. Wytrwałość i dzielność starych wilków morskich została wystawiona na próbę, podczas jednego wyścigu, gdzie to nasi nauczyciele mogli pokazać jak to się “żegluje”. Po krótkiej zabawie przystąpiono do planowanych biegów. Słaby wiatr pozwolił na rozegranie jednego wyścigu, który wygrał Damian, jednak ta wygrana nie była gwarancją złotego medalu. Swoje zadanie musiała spełnić także Magda, która dobrym biegiem wyprzedziła Nikolę (TS Kuźnia Rybnik) pozwalając Damianowi na osiągnięcie 1 punktowej przewagi.

Pakowanie sprzętu odbywało się…w deszczu.

Na zakończeniu ostatnie gratulacje i znów walka o złoto! Drobna pomyłka, została jednak szybko wyjaśniona i już tylko powrót do domu.