Nie tylko Dzierżnem Garland żyje…

Jak zawsze nasi zawodnicy są w rozjazdach zdobywając medalowe miejsca w regatach na wodach nie tylko polskich ale też za granicą. Zaczęło się wszystko od Bogusława, który na swoim finnie (POL 26) wywalczył środkowe miejsce w MŚ Mastersów. Zawody były o tyle ciekawe, że rozgrywały się na oceanie. O tym wydarzeniu można poczytać w kilku wcześniejszych postach (Finn World Masters w Walii i Raport z walijskiego Pwllheli). Słowem jednak nie wspomnieliśmy o znakomitym wyniku Jurka (POL 25) i Leszka (POL 125) , naszych seniorów z klasy Europa, którzy w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego na wodach Zatoki Puckiej wywalczyli 3! i 18 miejsce. Już dawno nikt z naszego klubu nie stał na podium na północnych wodach Polski. W Otmuchowie natomiast w klasie Laser Standard 2 miejsce wywalczył Krystian (POL 199296), który pierwsze miejsce przegrał ostatnim wyścigiem. Wraz z pierwszym zawodnikiem mieli taką samą ilość punktów i dokładnie takie same miejsca. Kolejność wygranych wyścigów zdecydowała o srebrze dla Krystiana. Na koniec największa niespodzianka (oczywiście pozytywna). Mikołaj na swoim laserze 4.7 (POL 160404) wygrał z ogromną przewagą nad drugim miejscem eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tutaj uważam, że wystarczą słowa trenera “…przeszedł sam siebie…” i “…zdeklasował rywali…” Świetnie radził sobie też Maksymilian (POL 160733) , który z coraz lepszym wyczuciem łodzi był o włos od awansu.

Dziękuję bardzo zawodnikom i trenerom, także tym nie wymienionym i zachęcam do dalszych treningów.