OOM laser 4,7 w Pucku zakończony !!!

Na OOM do Pucka chłopaki pojechali już 5 dni wcześniej żeby potrenować przed tak ważną imprezą. Ja dojechałem do chłopaków w noc poprzedzającą pierwsze starty czyli w niedzielę 29 lipca. Standardowo jak podczas OOM w pierwszy dzień regat odbyło się uroczyste otwarcie z przemarszem województw na rynek w Pucku i później zejście na wodę na pierwsze wyścigi.

Przed regatami było wiadomo, ze liczyć się będzie równe pływanie we wszystkich wyścigach, chłopaki byli dobrze przygotowani i można było liczyć na dobre pływanie 🙂

Podczas regat wiaterek raczej spokojny z dwoma mocniejszymi szkwałami, do okoła nas kręciły się burze więc kierunek wiatru potrafił się zmieniać o 180 st. ale sędziowie staneli na wysokości zadania i w takich warunkach dali sobie świetnie rade.

Pierwszego dnia nasi zawodnicy żeglowali bardzo czujnie i regularnie kończyli wyścigi w pierwszej dziesiątce 🙂 Po pierwszym dniu regat gdzie udało się przeprowadzić 3 wyścigi do lat 17 i 2 wyścigi do lat 15. Regaty były emocjonujące i wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie, ostatecznie nasi zawodnicy nie wywalczyli żadnego medalu mimo że Mikołaj walczył do ostatniego dnia ( a Max do przedostatniego 🙂 ) U Mikołaja zabrakło szczęścia i opanowania nerwów a u Maxa koncentracji. Mimo wszystko regaty można uznać za udane natomiast nie oszałamiające (apetyt rośnie w miarę jedzenia).

“a miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam ……” 🙂 – rąk nie załamujemy jedziemy walczyć na ME 🙂

Laser 4,7 chłopcy do lat 17:

Mikołaj – 7

Michał S. – 25

Michał T. – 33

Laser 4,7 chłopcy do lat 15:

Max – 12

Print Friendly, PDF & Email

Odsłony: 125