Piękne słońce i lekki wiatr dmuchający w ponad 70 żagli

Dokładnie 72 jednostki z 13 klubów mogliśmy gościć podczas III edycji Otwartych Mistrzostw Ligi Obrony Kraju w klasach Optimist, Laser 4,7 oraz Cadet. Na szczycie podium dość często stawali zawodnicy z Wrocławia, którzy stanowili na naszych regatach najliczniejszą drużynę. Agata Kalinowska (POL 1964) wygrała na swoim Optimiście konkurencje dziewcząt w grupie B a Śmigielski Kamil (POL 1493) wygrał w grupie A.

Wśród dziewcząt grupy A najlepsza była Wiktoria Siuda (POL 1558), która dodatkowo jako reprezentant klubu LOK zdobyła złoty medal.

Midor Jan (POL 888) z UKS Wiking Zarzecze wywalczył pierwsze miejsce w grupie B.

Nieco szybciej z racji typu łodzi pływali laserowcy i tak najlepszy w klasyfikacji ogólnej oraz mężczyzn był Mikołaj Benesiewicz (POL 160404), który odebrał też złoty medal w klasyfikacji klubów LOK.

Najlepszą z dziewczyn na klaserze była Magda Staniczek (POL 198201), która była też druga w klasyfikacji ogólnej.

Wyniki: Laser4.7, OPP GrB, OPP GrA, Cadet