Otwarte Mistrzostwa LOK zakończone :)

Otwarte Mistrzostwa LOK zakończone :)

No i kolejne regaty Otwarte Mistrzostwa LOK – edycja 2017 dobiegły końca 🙁 W tym roku na regaty odbywające się nad jez. Dzierżno Małe przyjechało 74 zawodników i zawodniczek z 11 klubów, by rywalizować w klasach Laser i Optimist, gdzie najmłodsi uczestnicy mieli 8 lat.
Mimo, że do pogody można by mieć zastrzeżenia, zwłaszcza wiatru, to atmosfera podczas zawodów panowała wspaniała.
Rywalizacja na wodzie odbywała się w sportowej atmosferze “fair play” – tylko 3 protesty podczas 5 wyścigów w klasach Laser i 4 wyścigach w klasie Optimist. Na brzegu na wysokości zadania stanęli rodzice i sympatycy gliwickich zawodników, gdzie każdy kto gościł podczas regat w Klubie Wodnym Garland Gliwice, mógł się czuć jak u siebie, coś przekąsić lub zagrzać się gorącymi napojami 🙂
Zwycięzcy regat otrzymali nagrody, dyplomy i puchary, a każdy zawodnik startujący w regatach otrzymał upominek 🙂

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Laser Radial kobiet:
1. Michalska Anna – PKM LOK Poznań
2. Hartel Maria – KW LOK Garland Gliwice
3. Smagowicz Magdalena – KS Omega Kraków

Laser Radial mężczyzn:
1. Kozubowicz Marcin – TS Kuźnia Rybnik
2. Brymora Maciej – SYC Zefir Drakkar Poraj
3. Dorywała Piotr – UKS Żeglarz Wrocław

Laser 4,7 kobiet:
1. Grabska Maria – SYC Zefir Drakkar Poraj
2. Widomska Zuzanna – TS Kuźnia Rybnik
3. Tokarczyk Maja – KW LOK Garland Gliwice

Laser 4,7 mężczyzn:
1. Mierzwa Bartłomiej – TS Kuźnia Rybnik
2. Labocha Igor – TS Kuźnia Rybnik
3. Okularczyk Jan – KW LOK Garland Gliwice

Optimist gr A dziewcząt:
1. Łypaczewska Nina – KW LOK Garland Gliwice
2. Hanslik Olga – KW LOK Garland Gliwice
3. Okularczyk Hanna – KW LOK Garland Gliwice

Optimist gr A chłopcy:
1. Gonciarz Michał – UKS Silesia-Opty Chełm Śląski
2. Procek Tomasz – KW LOK garland Gliwice
3. Szczygielski Aleksander – KW LOK Garland Gliwice

Optimist gr B dziewcząt:
1. Szpor KrystynaUKS Silesia-Opty Chełm Śląski
2. Kalinowska Julia – Yacht Club Bergline Wrocław
3. grudzień Danuta – UKS Silesia-Opty Chełm Śląski

Optimist gr B chłopcy:
1. Grabski Piotr – SYC Zefir Drakkar Poraj
2. Hofman Piotr – KW LOK Garland Gliwice
3. Smolakowski Mateusz – UKS Opti Odra Wrocław

Najmłodsi zawodnicy wśród startujacych:
Maziarz Kamila z KS Energetyk Jaworzno
Stęplowski Kacper z KW LOK Garland Gliwice

Szczegółowe wyniki dostępne na: https://www.facebook.com/events/981749205295249/permalink/1002886729848163/

Foto i video z drona by Robert Neumann – From The Sky: https://www.youtube.com/watch?v=YXpycDzDtV4

Foto by Joanna Łypaczewska: https://photos.google.com/…/AF1QipOA9MeKl5FKu9_i0aYtDRMx57t…

Foto by Małgorzata Hofman: https://photos.google.com/…/AF1QipN1ijJj1z69UuR3nqPlztMZgIl…

Foto by Tomasz Krakowczyk: https://photos.google.com/…/AF1QipP0cJ_C_dFHd5BSODQ1R7tsVop…

Foto by Artur Pralka: wkrótce

Relacja by Coach Kamil Stęplowski