Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju zakończone

W dniach od 1 do 2 maja 2010 na naszym jeziorze rozegrane zostały regaty rangi mistrzowskiej.

Wyniki do pobrania: wyniki_omp_lok

Pierwszego dnia regat przywitała nas deszczowa pogoda. Punktualnie o godzinie 11:00 pomiędzy przelotnymi opadami podniesiona została bandera i udało się “na sucho” otworzyć regaty. Zaproszeni goście, Pan Jerzy Mercik z UM Gliwice oraz Stanisław Czarnobil z Gliwickiego Zarządu LOK przywitali uczestników regat.

img_3688 img_3682

Na krótko przed godziną 12 została powieszona flaga AP na statku komisji regatowej, co oznacza odroczenie wyścigów. Rozpoczęło się oczekiwanie na wiatr, który tego dnia nie zaszczycił nas swoją obecnością. Zabawy na wodzie, loteria, wyścigi kajakami pomagały nam w zwalczaniu wszechogarniającego znużenia, a organizatorzy rwali ostatnie włosy z głowy, przeklinając bezwietrzną pogodę.

img_3807

O godzinie 17:00 komisja powiesiła AP nad A, czyli odwołanie biegów w dniu bieżącym (1 maja). Z uwagi na pozostały ostatni dzień regat i brak wyścigów, komisja wywiesiła komunikat, że start do ostatniego wyścigu może się odbyć do godziny 15:00.

img_4037

Drugi dzień regat, podobnie jak 1 rozpoczął się deszczowo. Był jednak wiatr i bez ociągania się szybko przygotowano wszystko do biegów. Punktualnie o godzinie 10:55 padł sygnał do pierwszego wyścigu, który z uwagi na długą trasę trwał ponad godzinę.

img_5205 img_5219 img_5171 img_5158

W grupie A bieg wygrała Staniczek Magdalena z LOK KW Garland, natomiast w grupie B triumfował Kasiak Hubert z UKS Zalew Kielce.

Koniec pierwszego biegu przyniósł ze sobą zmianę wiatru. Po ponownym ustawieniu trasy zawodnicy wystartowali w drugim biegu. Tym razem w grupie B Zwyciężyła Mazurek Barbara z UKS Zalew Kielce, w grupie A Mikołaj Benesiewicz z LOK KW Garland.

Trzeci bieg był decydujący dla grupy A o miejscach na podium. Niepokonany okazał się Marek Żurek z KŻ Nysa oraz Mazurek Barbara w grupie B.

Powrót na brzeg i rozdanie nagród! Zakończenie odbyło się około godziny 16, podczas którego Pan Ryszard Kasprzyk, dyrektor Sląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK gratulował uczestnikom. Sędzia główny Pan Marian Krupa odczytał wyniki a zawodnicy otrzymali nagrody i puchary.