Regatowy początek sezonu…

W dniach 3 – 5 kwietnia 2009 roku na zalewie rybnickim odbyły się pierwsze regaty tego sezonu.

Słaby i zmienny wiatr oraz słoneczna pogoda pozwoliły na rozegranie jedynie 4 wyścigów w każdej klasie. Na podium stanął Damian, który zajął 3 miejsce w klasie Laser 4.7. W klasie Laser Radial nasz klub reprezentowały dziewczyny. Basia oraz debiutantka Klaudia wywalczyły 9 i 12 miejsce.

Zawodnicy klas Finn i Laser Standard trenowali obok rozgrywających się regat.

Nowy RIB oraz FINN Bogusława przyciągały widzów i kamery. TV Katowice filmowała zawodników na brzegu a kamera naszego tymczasowego trenera Janusza wyłapywała nasze błędy przy manewrach dostarczajac materiału do przemyśleń w domu.

Klasa OPP także nie próżnowała. Trzech zawodników pojechało pod dowództwem trenera Marka do Słowenii gdzie rozegrają się regaty eliminacyjne do mistrzostw europy. Pozostali zawodnicy przygotowali swój sprzęt i spakowali go do wyjazdu na Śląski Puchar Optimista, który rozpocznie się 18 kwietnia.

Na Dzierżnie nasza omega ISKRA jako pierwsza postawiła żagiel w sezonie 2009.