Śląski Puchar Optimista zakończony :)

W dniach 21-22 kwietnia na zalewie Rybnickim odbyły się regaty zaliczane do Pucharu Polski przy słonecznej pogodzie i temperaturze około 16-18 st. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników w gr. B i start naszych zawodników można uznać za udany lecz bez błędów się nie odbyło 🙂 Na szczególne gratulacje zasłużył Marek, który w swoim 4 starcie w życiu był najlepszy z naszych zawodników i zajął ostatecznie 6 miejsce (4 wśród chłopców), żeglując równo przez całe regaty. Dobrze również żeglował Kuba, mimo słabych startów potrafił odrabiać straty na trasie zaliczając tylko jedną poważną wpadkę i zajął ostatecznie 9 miejsce. Natalia żeglowała równo ale bez przebłysków co pozwoliło tylko na 12 pozycję (4 wśród dziewczyn). 37 miejsce zajął Jasiek, który zasłużył na tytuł (mistrza startów) potrafił w każdym wyścigu bardzo dobrze wystartować, lecz niedobieranie żagla na halsówkach powodowało spadek o kilkanaście pozycji. Olaf zajął 39 miejsce popełniając duże błędy taktyczne mimo paru dobrych startów. Gratulacje nalezą się również Filipowi, który na tych regatach debiutował w zawodach i ukończył wszystkie wyścigi w jednym zaliczając falstart :), regaty zakończył na 49 miejscu. Hania zajęła 52 pozycje startując tylko w niedzielę i walczyła bardzo dzielnie, niestety nie udało się ukończyć żadnego biegu, mimo wszystko należą się brawa 🙂

Nasi zawodnicy naprawdę się starali i walczyli z całych sił, mamy teraz czas podczas obozu na wyeliminowanie błędów i podniesienie swoich umiejętności przed następnymi regatami 🙂