Sprawozdanie z działalności sekcji regatowej KW LOK Garland Gliwice w roku 2016

W sezonie 2016 plan wyjazdów i treningów został przygotowany w oparciu o kalendarz regat PZŻ z uwzględnieniem regat lokalnych „Liga Południowa”.

W sezonie 2016 nasz klub reprezentowało w regatach Pucharu Polski 16 zawodników sekcji, 4 zawodników ze szkółki oraz 4 zawodników masters co w podziale na poszczególne klasy regatowe przedstawia się następująco:

  • w klasie OPP gr A – 4 zawodników,
  • w klasie OPP gr B – 6 zawodników, + 4 zawodników szkółki
  • w klasie Laser 4.7 i Laser Radial – 6 zawodników

. w klasie Finn, Laser i Europa – 4 mastersów

W sezonie 2016 zawodnicy klubu wzięli udział w ponad 20 zawodach/regatach wliczanych do Pucharu Polski i czterech zgrupowaniach sportowych (Hiszpania, Dzierżno, Puck – sekcja OPP, Puck – sekcja Laser + OPP i ). Wszyscy zawodnicy startujący w regatach byli objęci ubezpieczeniem OC i licencjami zawodniczymi.

Zawodnicy klasy Laser w tym roku przygotowywali się do MP Juniorów klas olimpijskich, gdzie bardzo wysokie V miejsce zajął Michał Wądek i do OOM gdzie wystartowało troje naszych zawodników Maria Hartel, Tokarczyk Maja i Okularczyk Jan (punktował Okularczyk Jan). Dla zawodników klasy Optimist celami w tym roku były starty w MMM (punktowało dwoje zawodników Osadcow Oliwia i Hofman Piotr), MP gr. B i OOM gdzie startowało czworo zawodników Hanslik Olga, Okularczyk Hanna, Tokarczyk Michał i Procek Tomasz (punktowała tylko Hanslik Olga). W tym sezonie po raz kolejny zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Polski w klasach Optimist i Laser które były punktowane do PP (wystartowało 85 zawodników) oraz „Piknik Garlanda” gdzie wraz z uczestnikami szkółki integrowaliśmy się i bawiliśmy wspólnie na lądzie i wodzie.

Najważniejsze regaty sezonu:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MP juniorów młodszych Klasy Laser 4,7)

Maria Hartel – 16 miejsce

Okularczyk Jan – 23 miejsce

Tokarczyk Maja – 25 miejsce

Hanslik Olga – 28 miejsce

Okularczyk Hanna – 33 miejsce

Procek Tomasz – 74 miejsce

Tokarczyk Michał – 85 miejsce

 

Mistrzostwa Polski juniorów klas olimpijskich (Laser Standard)

Michał Wądek – 5 miejsce

 

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich

Michał Wądek – 20 miejsce(10 miejsce młodzieżowcy)  (Laser)

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Optimist)

Osadcow Oliwia – 6 miejsce

Hofman Piotr – 11 miejsce

 

Mistrzostwa Polski gr. B (Optimist)

Hofman Piotr – 85 miejsce

Szczygielski Aleksander – 126 miejsce

Osadcow Oliwia – 175 miejsce

Łypaczewska Nina – 186 miejsce

 

Regaty Masters

Mistrzostwa Europy Masters Open: Lesław Sztyk 12 miejsce (1 miejsce – Super Master)

Mistrzostwa Świata klasy Finn Masters: Bogusław Nowakowski – 139 miejsce

Mistrzostwa Polski klasy Finn Master: Bogusław Nowakowski – 3 miejsce (2 miejsce – Grand Master)

 

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski 2016

 

Klasa Laser:

Michał Wądek – 12 miejsce

 

Klasa Laser Radial:

Nawrat Krystian – 54 miejsce

Borowiec Piotr – 117 miejsce

 

Klasa Laser 4,7:

Okularczyk Jan – 15 miejsce (U18)

Hartel Maria – 9 miejsce (U18)

Tokarczyk Maja – 17 miejsce (U18)

 

Klasa Optimist gr. A:

Procek Tomasz – 125 miejsce

Hanslik Olga – 132 miejsce

Okularczyk Hanna – 140 miejsce

Tokarczyk Michał – 142 miejsce

 

Klasa Optimist gr. B:

Hofman Piotr – 89 miejsce

Osadcow Oliwia – 91 miejsce

Szczygielski Aleksander – 96 miejsce

Łypaczewska Nina – 124 miejsce

Głąbik Karol – 149 miejsce

Rusin Karol – 272 miejsce

 

Klasa Optimist:

KW LOK Garland Gliwice – 23 miejsce

 

Klasa Europa:

Sztyk Jerzy – 40 miejsce

 

Klasa Finn:

Bogusław Nowakowski – 10 miejsce

 

Klasyfikacja generalna Ligi Południowej:

 

Klasa Laser Radial:

Nawrat Krystian – 9 miejsce

Michał Wądek – 13 miejsce

Borowiec Piotr – 24 miejsce

 

Klasa Laser 4,7:

Maria Hartel – 3 miejsce

Tokarczyk Maja – 8 miejsce

Okularczyk Jan – 10 miejsce

 

Klasa Optimist:

Osadcow Oliwia – 1 miejsce do lat 13 dz.

Szczygielski Aleksander – 1 miejsce do lat 15 chł.

Tomasz Procek – 2 miejsce gr. A

Michał Tokarczyk – 3 miejsce gr. A

Okularczyk Hanna, Hanslik Olga – 4 miejsce gr. A

Łypaczewska Nina – 6 miejsce do lat 13 dz.

Hofman Piotr – 9 miejsce do lat 13 chł.

Głąbik Karol – 11 miejsce do lat 13 chł.

Rusin Karol – 16 miejsce do lat 11 chł.

Otto Magda – 24 miejsce do lat 11 dz.

Rubinkowski Oliwer – 32 miejsce do lat 13 chł.