Zawody narciarskie – Niedzica 2012

Dnia 25 lutego 2012 na stoku Polana sosny w Niedzicy odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie. Plusowa temperatura i lekko topniejący śnieg nie pozwalały na osiąganie zawrotnych prędkości, mimo to trochę punktów zdobyliśmy 🙂

Na start ruszyły snowboardy, które po dwóch przejazdach dość mocno rozjeździły trasę. Organizatorzy co chwilkę poprawiali tor aby narciarze mogli bezpiecznie zjechać. Już około godziny 13 wystartowali najmłodsi zawodnicy na nartach. Pierwsza seria trwała ponad 2 godziny, gdzie tylko jeden zawodnik zjechał w czasie poniżej30 sekund. Konkurencje startowały od najmłodszych uczestników, którzy dość sprawnie przejechali cały odcinek i już około 16 z małym haczykiem rozpoczęła się druga seria na przestawionej trasie. Tym razem snowboardy już nie jechały więc trasa nieco lepsza. Szybkie oględziny toru, przecinane narciarzami którzy nie stosowali się do przepisu zakazu jazdy po trasie przed zawodami. I już przy zachodzącym słońcu jedziemy druga serię. Zawody kończą się ok 19.

I tak Nina wygrała konkurencję kobiet do lat 9 (grupa GOLD), tomek w mężczyznach do lat 9 był drugi. Grzegorz, nasz trener wygrał w klasyfikacji trenerów a ja razem z Marcinem (tata Tomka) stanęliśmy na podium w kategorii mężczyzn do lat 40 🙂 Ewa wywalczyła srebrny medal w swojej kategorii a Czesła

w był bezkonkurencyjny!!!

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie:

Wyjazd do Niedzicy okazał się być dobrym spotkaniem przed sezonem 2012, przełamaliśmy pierwsze “śniegi” w drodze do nowego sezonu. Dobre rady Grzegorza pozwoliły na szybkie i sprawne pokonanie trasy co przełożyło się na wynik. A wszyscy dobrze się bawiliśmy.