Zimowy trening w Hiszpanii

Relacje ze zgrupowania młodzieżowego w Torrevieja: https://www.facebook.com/kwgarland ,

a relacja z wyjazdu z finnem poniżej: 

By ominąć zimę w Gliwicach wybrałem się w lutym na żeglarską wycieczkę do Hiszpanii z finnem na przyczepie. Zaplanowałem ok. 10 dni w Walencji w słynnej szkole pływania na finnach „Dinghy Academy”, a potem ok. tygodnia w Barcelonie w okresie przed Mistrzostwami Europy w klasie finn. Dwa dni jazdy były wyczrpujące i cieszyłem się, że sztormowa pogoda w Walencji na początku nie pozwalała na pływanie. W końcu po kilku dniach finny zdecydowały się wypłynąć. Trening skończył się dość szybko, gdy nadszedł sztormowy szkwał z wiatrem ok. 50 węzłów.

https://www.youtube.com/watch?v=8OBFlhmSOug&feature=youtu.be .

Razem ze sprzętem przetrzymaliśmy nawałnicę, przez co gruntownie sprawdziłem łódź , jej wyposażenie i zyskałem szacunek współtrenujących. To grupa wspaniałych żeglarzy, mistrzów Świata i Europy, trenować z nimi to było dla mnie wielkie wyróżnienie. Później już pływało się łagodniej https://www.facebook.com/DinghyAcademy/videos/739564466180237/ , a pod koniec pobytu właściciel Dinghy Academy Luca Devoti zorganizował regaty. Byłem zadowolony, bo pływałem, w prawdzie nie na początku, ale w grupie. Wyniki i relacje: https://www.facebook.com/DinghyAcademy/ .

Zwiedzając kolejny żeglarski port Hiszpanii przejechałem do Barcelony. Tam spotkałem się z kadrą juniorów klasy Finn przygotowujących się do Mistrzostw Europy. Miło było z nimi pływać, a po ich wyjeździe z innymi  znanymi zawodnikami przygotowującymi się do Mistrzostw.  Nowa barcelońska żeglarska baza FORUM to wspaniałe miejsce na trening i regaty. Z licznych wysoko położonych miejsc na brzegu można obserwować morze w promieniu wielu mil, a warunki do slipowania łodzi i „socjale” są godne pozazdroszczenia.

Do zobaczenia na wiosennych polskich wodach!

Pozdrawiam, Bogusław Finn POL 26

Print Friendly, PDF & Email

Odsłony: 331