Zakończenie sezonu FINN Masters 2023 i Błękitna Wstęga Jeziora Dzierżno Małe

Kolejny weekend – chyba jeden z ostatnich – tak aktywnych w naszej sekcji FINN Masters.

Na ten weekend nasz team musiał się podzielić na 3 zespoły.

Pierwsza ekipa najbardziej doświadczonych zawodników: Bogusia, Leszka i Tomka – pojechała do Zegrza na Regaty finałowe Pucharu Polski jednocześnie kończące w kraju zawody dla FINNów. Z relacji sobotniej krótkie pytanie do PiotraW:

jak było

– piździło 🙂

Na zdjęciach widać jakie trudne warunki postawiła pogoda co skutkowało paroma awariami i wywrotkami.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując w klasyfikacji końcowej tych regat miejsca:

5 POL26 Boguslaw Nowakowski

12 POL 674 Lesław Gondek

13 POL 173 Tomasz Witek

Warto zwrócić uwagę, że w tym roku o podium i prym w klasie walczyli do samego końca Andrzej Romanowski i Bartosz Szydłowski z którego to pojedynku o 0,8 punktu wyszedł lepiej Bartosz – tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Nasi zawodnicy uplasowali się kolejno na pozycjach:

11 Lesław Gondek

15 Bogusław Nowakowski

16 Tomasz Witek

25 Rafał Szlinger

30 Marcin Niewiadomski

Z wielkiego świata to tyle wiadomości. Kolejna dobra wiadomość przyszła lokalnie z naszego podwórka klubowego w którym to LOK Garland Gliwice jako organizator regat o Błękitną Wstęgę Dzierżna 2023 oraz o Puchar Komandora z okazji 75 lecia klubu wyłonił zwycięzców na zakończenie sezonu. Druga ekipa zawodników w składzie Marcin Wilczek, Rafał Szlinger i Łukasz Musik startowali w klasie jachtów jednoosobowych. Pierwszy z nich zdobył zarówno Błękitną Wstęgę Jeziora Dzierżno Małe jak również wygrał regaty 75 lecia. Tym samym najwyższe trofea zostały w klubie i naszej sekcji FINN Masters.

Trzecia ekipa w osobie Marcina Niewiadomskiego pauzował czy też walczył w innej konkurencji.

Tym miłym i pogodnym akcentem kończymy rywalizacje w sezonie 2023 i już rozpoczynamy treningi przygotowujące do sezonu 2024. Niezmiennie zapraszamy wszystkie osoby, które mają chęć zapoznać się z klasą FINN do naszego Klubu. Można w ramach członkostwa popływać na jednym z naszych “turystycznych” FINNów lub od razu wejść w posiadanie. Obecnie sprzedajemy dwa jachty (trzeci jeszcze jest w trakcie decyzji) więc zmiana sportu na zimę 😉

Ahoj! Żeglujcie!