To się nazywa sukces!!!
W ogłoszeniu Śląskiego Związku Żeglarskiego nominowane w kategorii Zawodniczka Roku zostały:
I. Kinga Szlachetka z Klub Wodny Garland Gliwice – za znakomitą postawę i reprezentowanie naszego regionu i kraju w kadrze narodowej z klasie ILCA 4 i ILCA 6. Kinga zdobyła min:
-15 miejsce w Mistrzostwach Europy w Kadyksie w klasie ILCA 4 kobiet U16,
-23 miejsce w Mistrzostwach Europy w Gdyni w klasie ILCA 6 kobiet U17,
-2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy ILCA 4 kobiet,
– 1 miejsce w regatach o Puchar Polskiego Stowarzyszenia Klasy w ILCA 4 w Ustce. Kinga w regatach Pucharu Polski była czołową zawodniczką i zapewniła sobie miejsce w kadrze narodowej w klasie ILCA 6 na bieżący rok.

II. Julia Maziarz z Klub Wodny Garland Gliwice – za wytrwałość i hart ducha którym wykazała się Julia udowadniając że pomimo niewielkiego wzrostu i wagi można odnosić sukcesy w regatach w klasie ILCA 6. Julia reprezentowała nasz region i kraj z niezłym wynikiem 9 miejsce w Pucharze Europy w klasie ILCA 4 kobiet, a w Pucharze Polski zajęła 7 miejsce w klasie ILCA 4 kobiet. Julka wielokrotnie stawała na podium regat w klasach ILCA 4 i 6.

W kategorii Zawodnik Roku nominacje otrzymują:
I. Michał Godlewski– zawodnik Klub Wodny Garland Gliwice – za godne reprezentowanie naszego regionu i kraju w kadrze narodowej ILCA 4. Michał reprezentował nas w Mistrzostwach Europy w Kadyksie i Mistrzostwach Świata w Volos. Największe osiągnięcia to:
-2 miejsce w Pucharze Europy w Pucku,
-3 miejsce w Mistrzostwach Polski w sprintach klasy ILCA 4,
-3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski ILCA 4,
-2 miejsce w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej
-2 miejsce w regatach o Puchar Polski Centralnej w Zegrzu.

Sylwetka trenera za ŚZZ:
Kamil Stęplowski – trener zawodników klas Optimist i ILCA w Klub Wodny Garland Gliwice – za zaangażowanie w pracę z zawodnikami, która zaowocowała w ubiegłym roku ponad 60-krotnym stawaniem na pudle jego zawodniczek i zawodników. Dwoje z zawodników dzięki ciężkiej pracy z trenerem dostało się do Kadry Narodowej i godnie reprezentowało nasz region i kraj, są to: Kinga Szlachetka I Michał Godlewski. Pozostali zawodnicy jak Julka Maziarz i Michał Trzpis w regatach Pucharu Europy w Pucku zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Zawodnicy w wszystkich klas optimist i ILCA aż 25 razy stawali na najwyższym stopniu podium w regatach rozgrywanych w całym kraju, a także zgarnęli 5 pucharów w podsumowaniu Ligi Południowej za 2023 rok.