Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł na wieczną wachtę nasz długoletni członek Klubu Wodnego GARLAND LOK w Gliwicach Kolega Jan MALIK

Początek Jego działalności w Klubie to trudne, bardzo pracowite lata 70 w warunkach naszego starego, pamiętającego lata 40 ubiegłego wieku ośrodka nad jeziorem Dzierżno. Bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych filarów naszej żeglarskiej działalności. Z wielkim zaangażowaniem poświęcał swój czas i wielostronne umiejętności w realizacji naszych wielokierunkowych działań klubowych. Były to zadania obejmujące m.in. remonty sprzętu pływającego, hangaru, budowy nowych jednostek ( Omegi ), organizacji regat i żeglarskich imprez promocyjnych, szkolenia na stopnie żeglarskie, letnie obozy dla dzieci, szkółka regatowa, reprezentowanie klubu jako zawodnik, treningi i wyjazdy reprezentacji klubu na regaty. Były to czasy , które zaowocowały budową naszego nowego Ośrodka i kolejnym wielkim wkładem w jego zagospodarowywanie i udział w kolejnych wielu inicjatywach podejmowanych już w zupełnie nowych fantastycznych dla nas warunkach. To co charakteryzowało Janka to umiłowanie pracy z dziećmi i młodzieżą. Był wzorem pojmowania żeglarstwa jako sposobu życia wplecionego w obszary rodzinne i zawodowe.

W Klubie Wodnym ‘’ GARLAND ‘’ Ligi Obrony Kraju był wieloletnim członkiem Zarządu pełniąc funkcję Kapitana Sportowego. Jego zaangażowanie w działalności żeglarskiej potwierdziły najwyższe odznaczenia przyznane przez Ligę Obrony Kraju i odznaczenia nadane przez Polski Związek Żeglarski oraz Śląski Związek Żeglarski – Za Zasługi w rozwoju Żeglarstwa Polskiego i Śląskiego.

W roku 1998 wszedł do elitarnego grona osób uhonorowanych Medalem Za Zasługi dla Klubu z sentencją, która pochodzi z okrętu ORP GARLAND – QUI MERUIT FERRAT ( Nosi kto zasłużył ).

Wspomnienie: Jerzy Miśków

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst
image_pdfimage_print